Start

Robert Larkowski: Nacjonalizm elitarny

Ideologia nacjonalistyczna, rodziła się w ogarniętej zaborami Polsce, jako ruch wszech narodowy, którego główne cele zawierały się w integracji społecznej(solidaryzmie), przekonania chłopstwa, że jest pełnoprawną częścią wspólnoty narodowej, kreacji mieszczaństwa na zasadnicze koło napędowe polszczyzny w jej moralnym i gospodarczym kształcie. Zadaniem nacjonalizmu od początku jego istnienia, było uświadomienie  -  często nie potrafiących tego określić  mas  - o tym, że Polakami byliśmy,jesteśmy i będziemy. I jest to zagadnienie organiczne, psychologiczne i rozumowe - nie zaś uczuciowe, jak to ma miejsce w wypadku patriotyzmu, który uczuciem będąc, raz płonie niczym pochodnia, innym razem jest tylko popiołem zniechęcenia.

Więcej…

 

Leszek Skonka: Pełne poparcie postawy Grzegorza Brauna

Przed kilku dniami z inicjatywy "Gazety Wyborczej  Adama Michnika  rozpętała się  haniebna nagonka w stylu stalinowsko - faszystowskim  na znienawidzonego przez rządzących III RP,  odważnego, patriotycznego  działacza  i publicystę Pana Grzegorza Brauna. Pretekstem do nagonki stały się jego poglądy i wypowiedzi , że naprawienie Polski należałoby zacząć od ujawniania sprawców zła,  napiętnowania , ukarania   winnych, skuteczne, bezwzględne i trwałe izolowania lub eliminowanie  ich od wpływu na dalsze  życie Państwa i  Narodu; nawet nie wykluczając rozstrzelanie  kilku tysięcy  najbardziej  winnych i potencjalnie  szkodliwych dla  Polski.

Więcej…

 

Agnieszka Piwar: „Antysemita” kontra „książę dyplomacji”

Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił 23 stycznia, że Radosław Sikorski nie musi przepraszać Jana Kobylańskiego za nazwanie go „antysemitą” i „typem spod ciemnej gwiazdy”, ani wypłacać zadośćuczynienia na cele dobroczynne. Pozew o ochronę dóbr osobistych założyciela i Prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej dotyczył sformułowań szefa MSZ z jego wywiadu-rzeki dla Łukasza Warzechy pt. „Strefa zdekomunizowana”.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Adam Wielomski: Tradycja polskiego romantyzmu nadal żyje i nadal jest groźna!

W mediach i pośród polityków narasta spór o Powstanie Styczniowe – tak się bowiem akurat składa, że mieliśmy w tym roku okrągłą rocznicę wybuchu rebelii w 1863 roku. Przedmiot sporu jest wielce interesujący: prawie nie ma dyskusji nad sensownością tego zdarzenia, lecz kto próbuje je „zawłaszczyć dla celów politycznych”. Innymi słowy: tradycyjna przepychanka PiS z PO i PO z PiS.

Więcej…

 

Spotkanie organizacyjne OWP w Wielkiej Brytanii

Jeszcze w grudniu 2012 przed pamiętną datą końca świata, ekipa działaczy OWP z Nottingham wyruszyła na spotkanie kolegów ze stołecznego Londynu. Spotkanie odbyło się w okolicznym pubie dzielnicy Westminster, wymieniliśmy się poglądami budząc zainteresowanie polskiej obsługi tegoż pubu jak i ciekawość Anglików (cokolwiek ich tu jeszcze zostało).

Więcej…

 

Jan Engelgard: Prof. Andrzej Nowak na pierwszej linii powstańczego frontu

To smutne – już dawno nie czytałem takiej dawki demagogii i pseudopatriotycznych frazesów w wykonaniu kogoś z tytułem naukowym. Rzecz dotyczy prof. Andrzeja Nowaka („W Sieci”, nr 2/2013), który z ogromną pewnością siebie przekonuje, że powstanie 1863 roku nie tylko musiało wybuchnąć, ale było jak najbardziej uzasadnione, słuszne i godne poparcia.

Więcej…

 

Wieści z Madrytu

 

Mamy zaszczyt poinformować, iż kontynuując rozbudowę naszych struktur również poza granicami państwa polskiego powołaliśmy nasze przedstawicielstwo w Hiszpanii. Pełnomocniczką Obozu Wielkiej Polski (OWP) została kol. Bernadetta Bigoraj z Madrytu. Z niecierpliwością będziemy zatem oczekiwać korespondencji dotyczących widma kryzysu gospodarczego, które unosi się nad Hiszpanią jak również wiadomości na temat ożywiających się ostatnio tendencji separatystycznych w tym kraju.

Więcej…

 

Warszawscy działacze LOS uczcili Romana Dmowskiego

Dokładnie w dniu 74. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego, czyli 2 stycznia 2013 roku, dwóch warszawskich działaczy LOS odwiedziło grób tego Wielkiego Polaka, aby podziękować za działalność na rzecz budowy Wielkiej Polski składając wiązankę kwiatów. Smuci fakt, że o Dmowskim pamięta już tak niewiele osób. Świadczy o tym fakt, że nasza wiązanka była czwartą kolejno złożoną. Normą powinna być pamięć o nim przez urzędników państwowych, tak jak i oficjalne obchody państwowe w kolejne rocznice śmierci.
Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Projekcja filmu Grzegorza Brauna - Transformacja

22 stycznia 2013 roku, członkowie bielskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego uczestniczyli w projekcji drugiej części filmu „Transformacja” Grzegorza Brauna. Prezentacja utworu miała miejsce w Galerii „Wzgórze” w Bielsku-Białej. Salę niezależnego kina wypełniło ponad 80 osób z różnych środowisk patriotycznych. Najważniejszym gościem wydarzenia był sam reżyser – Grzegorz Braun.


Czytaj 2 komentarzy... >>

Więcej…

 

W rocznicę śmierci Narutowicza

Warta poklasku jest także koncepcja, by ugrupowania sejmowe zaczęły zwalczać w swych szeregach zarówno „mowę nienawiści”, jak i leżące u jej źródła nienawistne myślenie. Dobrą okazją ku temu może być, rzeczywiście, rocznica zamachu z 16.12.1922 roku, bo przecież został on sprowokowany umyślnie i stał się wygodnym pretekstem do wielopokoleniowego atakowania przez socjalistów-liberalistów i socjalistów-komunistów tego, co szczerze katolickie i prawdziwie polskie.

Więcej…

 

Powstał Zarząd Wydziału Narodowo-Radykalnego OWP

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o ustanowieniu pełnomocnika ds. powołania Wydziału Narodowo-Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) w osobie kol. Roberta Larkowskiego. Aktualnie mamy zaszczyt przedstawic kompletny skład Zarządu Wydziału Narodowo-Radykalnego OWP.


Czytaj 1 komentarzy... >>

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: Potrzeba Konfederacji Słowiańskiej

W nowym, wielobiegunowym świecie jest również miejsce na odrębną wspólnotę, złożoną z narodów chlubiących się słowiańskim pochodzeniem i zdolnych do braterskiej współpracy. Jak miałaby ona wyglądać? Pomysłów może być wiele, lecz do politycznej jedności Słowian potrzeba nam niezależnej Konfederacji Słowiańskiej.

Więcej…

 

Konrad Rękas: Nasi najfajniejsi

Podstawowym problemem publicysty jest dobra pamięć. Pamięta w jakiej partii kto był, pamięta jakie poglądy głosił, pamięta nawet w co wierzyli wyborcy przed dekadą i dawniej. Tymczasem znaczna część tzw. opinii publicznej – a więc i czytelników – żyje w nieustającym „Dniu Świstaka”. Wciąż odnowo przeżywa takie same przypadki i fascynacje – tyle, że w przeciwieństwie do bohatera tamtej uroczej komedyjki - niczego się nie uczy i niczego nie rozumie.

Więcej…

 

Na Marszu Niepodległości

Dziesiątki tysięcy uczestników, setki biało-czerwonych flag, dziesiątki transparentów, nieustające okrzyki – tak wyglądał tegoroczny marsz. Wśród zgromadzonych m.in. delegacje Obozu Wielkiej Polski z niemal wszystkich województw a nawet z oddziałów zagranicznych (Norwegia, Wielka Brytania i USA). Wielka nadzieja, wielkie pragnienie zmian, niespotykana wcześniej determinacja. Co do wielu rzeczy można mieć zastrzeżenia, ale jedno jest pewne - III RP nie będzie już tym samym państwem po minionym Dniu Niepodległości.

Więcej…

 

Andrzej Turek: Postscriptum do "Marszu Niepodległości 2012"

Poniższy tekst stanowi bezpośrednią reakcję na bardzo niepokojące i wprost skandaliczne wydarzenia, jakie się działy wokół Marszu Niepodległości w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Zachodzi obawa, być może żywiona nieco na wyrost, że wydarzenia te mogą poważnie zniekształcić wymowę mojego ostatniego artykułu na ten temat[1]; że przynajmniej co poniektórzy z naszych czytelników mogą w ich kontekście nie do końca trafnie i właściwie odczytać zawarte w nim przesłanie, a nawet przypisać mi intencje, które były zawsze i są mi całkowicie obce. Nie mam najmniejszego zamiaru obrażać niczyjej inteligencji, widzę jednak w tej sytuacji potrzebę doprecyzowania i uściślenia pewnych kwestii, zgodnie ze znaną zasadą „strzeżonego Pan Bóg strzeże”.

Więcej…

 

Roman Dmowski uznany przez III RP

Obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacja Obozu Wielkiej Polski rozpoczęła od udziału w Marszu „Razem dla Niepodległej”, który zakończył się oddaniem hołdu Romanowi Dmowskiemu przez Prezydenta RP. Nasz udział wzbudził jak się okazało niemałą sensację, nic więc dziwnego, że nie zapomniały o nas m.in. Telewizja Polska, „Gazeta Wyborcza” czy radio TOK FM.

Więcej…

 

Gdyby zwyciężył mormon...

 

Sobotnio-niedzielne wydanie „Naszego Dziennika” (z dn. 03-04.11.2012) z kandydatem Romneyem na okładce przypomniało nam znany już fakt, że linia polityczna tej gazety niekoniecznie musi być zbieżna z linią polityki propolskiej, z interesem katolickiego narodu polskiego.

Więcej…

 

Krzyż Wołyński w Lublinie

Zgodnie z życzeniem kol. Zdzisława Koguciuka publikujemy na naszym portalu relację z postawienia Krzyża Wołyńskiego w Lublinie. Miało to miejsce w nocy z 31 października na 1 listopada b.r., tak aby na dzień Wszystkich Świętych móc zorganizować stosowne uroczystości. Dzielnica Lubelska Obozu Wielkiej Polski wspiera każdą inicjatywę środowisk kresowych, która służy upamiętnienu pomordowanych Rodaków oraz przypominaniu dziś tak niewygodnej prawdy historycznej.

Więcej…

 

Przemówienie Prezesa USOPAŁ z okazji Święta Niepodległości


Przemówienie wygłoszone przez Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 Listopada 1918 roku.

Więcej…

 

Grzegorz Grabowski: Jeszcze o Szaniawskim

Dr Józef Szaniawski chętnie straszył Polaków Rosją i „rosyjskimi” bolszewikami, gdy tymczasem wiadomo, że rewolucję bolszewicką przeprowadził przysłany ze Stanów Zjednoczonych konkurent Lenina, Lejba Dawidowicz Bronstein ps. Trocki. Otrzymał on na drogę amerykański paszport, wystawiony osobiście przez prezydenta Wilsona i zaopatrzony już w rosyjską wizę wjazdową oraz brytyjską wizę tranzytową.

Więcej…

 

PSL: Amerykańskie wybory to fikcja

Drugiego listopada redakcja „Głosu Rosji” przedstawiła własną, tradycyjną już prognozę wyniku wyborów prezydenckich w USA, przewidując zwycięstwo Baracka Obamy stosunkiem głosów 55 : 45. Jeszcze większą przewagę uzyskał on w sondażu agencji GlobeScan i PIPA, przeprowadzonym wśród 22 tysięcy ludzi z 21 krajów. Mimo to, rezultat tych wyborów jest przez samych Amerykanów kwestionowany, a ich procedura – coraz mocniej w świecie krytykowana.

Więcej…