Start

Prosto z Donbasu: Na linii ognia w Debalcewie.

Prezydent Poroszenko swego czasu zarzekał się, że armia ukraińska dokonała taktycznego, z góry zaplanowanego odwrotu z kotła debalczewskiego. Ciekawe o tyle, że równocześnie zarzekał się, iż żadnego kotła nie ma- nie wzruszyły go nawet ironiczne słowa Władimira Putina, że jeżeli nie ma okrążenia to jakima Poroszenko problem, aby zabrać stamtąd swoje siły.

Więcej…

 

Lubański: Ta mała kurwa pokazana jest jako współczesna dziewczyna...

Wczoraj wieczorem oglądałem francuski film "Młoda i piękna". To historia życia 17-letniej dziewczyny ze średniozamożnej francuskiej rodziny. Dziewczyna jest z rozbitej rodziny, ale to nie wpływa negatywnie na sytuację rodzinną.

Więcej…

 

Lubański: Nigdy się nie sprzedam.

Diabeł posługuje się wysokimi słowami, aby osiągnąć niskie cele. Człowiek dosyć często ulega diabelskim podszeptom dziennikarskich sług kłamstwa. Jestem od lat dziennikarzem i znam kuchnię tego zawodu, który stawia człowieka przed wyborem pieniądze lub prawda. Przez wielu lat także byłem poetą poza etatowym tzn. wolnym.

Więcej…

 

Trzeci numer Magazynu Polonijnego.

Z wielką przyjemnością oddajemy do rąk czytelników trzeci numer Magazynu Polonijnego. W nowym numerze m.in. oficjalne kłamstwa rządu nt WTC a społeczeństwo USA; dlaczego Katalończycy nazywani są Polakami; polonia w UK wczoraj i dziś; Polska Marynarka Wojenna. Zapraszamy do lektury oraz tworzenia Magazynu Poloninego razem z nami. Magazyn do pobrania po kliknięciu "czytaj całość".

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Wywiad z Lemańskim, polskim ochotnikiem w Armii Noworosji.

Wywiad z Dariuszem Lemańskim, polskim ochotnikiem w armii Noworosji.


Dariusz przebywa w Donbasie od pazdziernika ubiegłego roku, obecnie jest nawigatorem w artylerii batalionu Kalmius.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Krytyka władzy na Ukrainie nie przejdzie.

Ukraina. która w mediach zachodnich i polskojęzycznych jest pokazywana w odróżnieniu od Rosji jako wzorzec demokracji na przestrzeni postsowieckiej, wprowadza w swoim kraju pod susem wojny drastyczną cenzurę. Niedawno do Europarlamentu przybyła delegacja ukraińskiego kanału centralnego "112" ze skargą, iż ministerstwo prawdy neobanderowca ze Lwowa Stecia grozi likwidacją tego kanału za krytykę obecnej władzy kijowskiej.

Więcej…

 

Lubański: Idiocenie postępuje w ramach integracji europejskiej.

Tak mocnej degradacji Polaków, jak teraz po członkostwie w UE, nie było jeszcze w historii Polski. Tylu debili naraz jakoś nie dostrzegałem w moim kraju przedtem. Nawet w najgorszych okresach historii Polski nie było tyle bezhołowia. Chciałbym się mylić, ale mi się wydaję, iż w tym moim wywodzie jestem bliski prawdy.

Więcej…

 

Maśliński: Wirtualna Polska ma przecieki, i dobrze.

Nie będę zadufany twierdząc że  Ocena amerykańskiej potęgi aktualizacja (06:52) 2015-03-11 jest odpowiedzią na mój artykuł pt. Zbladła gwiazda samozwańczego światowego " Żandarma". Artykuł z dnia 2015-03-05 o ile tak się stało to nareszcie polskojęzyczne media biorą pod uwagę niezależnych.

Więcej…

 

Lisowski: Kolejny rządowy „skok na kasę”

Nie tak dawno państwo przejęło ponad 150 miliardów złotych zgromadzonych w OFE. Towarzysząca temu debata medialna i wielkie niezadowolenie społecznie na chwilę przyćmiły wszystkie inne wydarzenia w Polsce.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Debalcewo- fotografie.

Wciąż walczę z grypą, więc nie będę się rozpisywał. Przedstawiam fotki z dawnego kotła debalcewskiego, Uglegorska, oraz z pogranicza.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: “Krasaw”- ochotnik z Bułgarii

“Krasaw”, takie pseudonim otrzymał od kolegów. Swoich nowych towarzyszy broni. Nie pokaże twarzy ponieważ nikt w kraju nie wie o jego wyjeżdzie i niech tak zostanie. Po powrocie czekałaby go rozprawa sądowa, a pózniej pewnie więzienie. Mowa o 21 letnim bułgarskim ochotniku, który od kilkunastu dni służy w regularnej armii noworosyjskiej.

Więcej…

 

Lubański: Richard Kukliński największy morderca w historii USA.

Wczoraj przed zaśnięciem zacząłem oglądać film o Kuklińskim, ale nie o Ryszardzie lecz o seryjnym mordercu z USA, a nie z Polski. Zabił ponad 200 osób własnoręcznie. Mówił, iż zabójstwo nie sprawiało mu żadnej satysfakcji - tylko ciekawość tego, co się dzieje z człowiekiem, gdy umiera.

Więcej…

 

Lubański: Mucha będzie bronić Polski przed Putinem.

Posłanka Mucha chce się wybrać niebawem na szkolenie wojskowe, aby bronić Polskę od Putina. Joanna Mucha stwierdziła, iż zna się na walkach wschodnich i może pomóc wojsku polskiemu zwyciężyć cara rosyjskiego Putina, który a propos zna się też na walkach wschodnich, jeszcze z czasów pracy w KGB.

Więcej…

 

Sycha: Pomnik ofiar głodu czy pomnik głupoty polityków?

Dnia 22 stycznia 2015r. w Lublinie, w obecności przedstawicieli dyplomatycznych Ukrainy oraz władz miasta i fundatorów odsłonięto pomnik ofiar głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Jak relacjonował Dziennik Wschodni, pomnik odsłonięto w obecności ambasadora Ukrainy, Andrija Deszczycy.

Więcej…

 

SOKOŁOWSKI: FILM IDA A “POLSKIE” ELITY POLITYCZNE.

Trudno patrzeć bez obrzydzenia na piejące z zachwytu polskojęzyczne media i naszych czołowych polityków z okazji  nagrodzenia  antypolskiego filmu  Ida, któremu żydowski Hollywood przyznał  Oskara za  najlepszy nieanglojęzyczny film. I tak oto na oczach całego „cywilizowanego” świata, żydowska prokurator Wolińska, zbrodniarka mająca na sumieniu setki Polaków, w tym przywódcę Kedywu AK gen. Fieldorfa „Nila”, stała się dzięki „Gnidzie” biedną skrzywdzoną ofiarą prześladowań Polaków.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Era zniszczenia.

Krajobraz zniszczonego dawnego portu lotniczego w Doniecku, oraz jego okolic. Brak wody, gazu, prądu- brak odgłosów życia, tylko martwa cisza i przerażone spojrzenia zwierząt, pozbawionych przez wojnę domów, opiekunów…

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Wybuch w kopalni.

W kopalni Zasiadki w Doniecku doszło do (najprawdopodobniej) wybuchu metanu.W wyniku czego zmarła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Pod ziemią przebywało około 230 górników.


Zdaniem Kijowa zgineło 30 ludzi, a powstańcy odmawiają przepuszczenia pomocy. Czy przypadkiem Kijów nie zarządził blokady Donbasu?

Więcej…

 

Lubański: Jak najdalej od Warszawy i Kijowa.

Tak, trzeba nareszcie wsiąść do pociągu byle jakiego i pojechać sobie w Polskę, jak najdalej od Kijowa i Warszawy, które śmierdzą gescheftem i brudną polityką. Polacy teraz marzą, iż wybiorą nowego prezydenta i wszystko się zmieni w kraju na lepsze. Czekamy na cud, który już dawno sprzedano za pieniądze.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Robią Polakom wodę z mózgu.

Ogromnie mnie wstyd za polskich polityków i moich kolegów dziennikarzy, którzy robią milionom Polaków wodę z mózgu. Ta operacja dokonywana jest już w skali całego narodu polskiego. Można wszystko zwalać na PRL i żydokomunę, ale to tylko wierzchołek góry lodowej polskiego idiotyzmu, który szkodzi polskiemu interesu narodowemu.

Więcej…

 

Warszawa: Obóz Wielkiej Polski Ofiarom żydokomuny

Dnia 28 lutego o godz. 15.00 pod Więzieniem Karno-Śledczym nr III przy ul. Namysłowskiej 6 rozpoczęły się już coroczne obchody uczczenia pamięci pomordowanych. Po słynnym „Toledo” pozostał już tylko pień drzewa przy którym znajduje się Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach Żołnierzach Podziemia Niepodległościowego.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Emigrant: Samo Sloga Srbina Spasava – tylko jedność zbawi Serbów.

Nie ma chyba kraju w Europie który nie wycierpiałby tyle co Serbia w ostatnim 30-leciu. Każdy z  bałkańskich narodów poniósł straty ale  to właśnie Serbia jest najbardziej poszkodowanym krajem w byłej Jugosławii.

Więcej…