Start

Lubański: "Fałszowanie historii najnowszej Ukrainy" Poliszczuka.

Znałem za życia dr Wiktora Poliszczuka. Spotykałem się z nim we Wrocławiu i Warszawie. Teraz po jego śmierci czytam książki jego autorstwa. Dziś czytam końcowy akord jego "Fałszowania historii najnowszej Ukrainy", wydanej w Toronto w 1996 roku:

Więcej…

 

Małofiejew: W Rosji wszystko jest możliwe.

Konstantin Małofiejew o deprawacji kapitalizmu, nieoprocentowanych kredytach i nowej monarchii w Rosji.


 

Konstantin Malofeev (03 lipca 1974, Puszczino, Moskiewski obwód) - Rosyjski menedżer i przedsiębiorca, Prezes Zarządu "Konstantynopol", założyciel Fundacji Charytatywnej św Bazylego Wielkiego, szef Rady Powierniczej ANOO "Kolegium św Bazylego Wielkiego", założona przez niego w 2007 roku lat, członek Komisji patriarchalnej ds. rodziny i ochrony macierzyństwa, członek Rady Powierniczej partnerstwa niekomercyjnego "Liga Bezpiecznego Internetu".

Więcej…

 

Warszawa: manifestacja antyimigrancka.

 

Dnia 25 lipca 2015r. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyła sie manifestacja anty-imigrancka, zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Udział w manifestacji wzięło ok 1000 osób.

 

Nie mogło również zabraknąć delegacji Obozu Wielkiej Polski.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Omański: Agencja 114 i "polskie obozy zagłady" czyli powtórka z historii.

Agencja 114. Nazwa ta brzmi zagadkowo i troche trąca teorią spiskową. Niestety struktura ta istniała realnie. Była powołana od razu po zakonczeniu drugiej wojny światowej przez Amerykanów w celu walki z sowiecka agenturą dzialającą na terytorium RFN, wtedy amerykańskiej strefy okupacyjnej Niemiec.

Więcej…

 

Na Emigracji: Operacja antydefamacyjna to dobry początek.

Organizacja British Poles rozpoczęła akcję która powinna nam uzmysłowić konieczność aktywności politycznej


„Polonia na Wyspach rozsyła e-maile z pytaniami do brytyjskich posłów, tych zaś, którzy ją obrażają, skłania do przeprosin. Czy politycy w Londynie w końcu dostrzegą w nas siłę polityczną?  - pyta warszawska Gazeta Wyborcza opisując szeroko antydefamacyjną operację Polonusów w UK.

Więcej…

 

Na Emigracji: Czy Lordowie pokrzyżują plany Camerona?

W Izbie Gmin Torysi mają przewagę  12 mandatów, ale w Izbie Lordów są słabsi o 91


Oznacza to mniej więcej tyle, że możemy być świadkami wielu interesujących batalii obu izb parlamentu. Komentatorzy uważają, że do starcia dojdzie przy okazji  referendum unijnego oraz gdy rząd będzie chciał  ograniczyć wpływ Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Więcej…

 

Lubański: Oskarżają mnie o bycie agentem.

Ukraińskie służby specjalne boją się inwigilować oligarchów typu neobanderowskiego żyda z finansowej grupy "Prywat" Ihora Kołomojśkogo lub Rinata Achmetowa, którzy mają już swą prywatną armię, bo taka inwigilacja dla SBU może źle się skończyć.

Więcej…

 

Wydrych: Wzmożona aktywność militarna na terenie Polski.

Od jakiegoś czasu możemy obserwować w Polsce wzmożoną aktywność wojskową. Niestety, często wojsk obcych tzw. „sojuszniczych”. Wspólne ćwiczenia, co jakiś czas są przeprowadzane w sumie od zawsze. Niemniej, sygnały jakie zbieramy zaczynają być coraz bardziej niepokojące.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lubański: Ludzie bez twarzy,

Jestem doświadczony przez komunę i ludzików banderowskich na Ukrainie. Znam doskonale karierowiczów spod znaku sierpa i młota i tryzubu. Faktycznie niczym się nie różnią.

Więcej…

 

Mściwoj: Schemat opozycji jest dziś wciaż powielany.

Wraz z narodzinami Solidarności Bezpieka przystąpiła do inwigilacji opozycji. Wielu drobnych działaczy zostało przekupionych i pracowało na rzecz komunistycznego reżimu.

Więcej…

 

Na Emigracji: Cameron dogadał się z Niemcami.

Podróż premiera Wielkiej Brytanii oznacza definitywny zwrot w polityce europejskiej.


Wygląda na to, że brytyjski premier który odwiedził niemal wszystkie liczące się  europejskie stolice    z powodzeniem przetestował swoje pomysły zmian zasad członkostwa UK w UE, zwłaszcza te które mają związek z imigracją.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Lubański na celowniku SBU!

Jeszcze nie ucichło echo zabójczych strzałów killerów ukraińskich służb specjalnych wymierzonych w głowę i serce kijowskiego publicysty opozycyjnego Olesia Buziny, a już w tym samym Kijowie ukraińskie służby specjalne zaczęły inwigilować moją skromną osobę. Wydruki zdjęć mojej twarzy rozdano dozorcom mojego domu przy ulicy Wasilenko 23"A".

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Doniecka Piękność 2015.

Jak zapowiadałem, udałem się dzisiaj na Konkurs “Doniecka Piękność 2015″. Organizatorzy szumnie zapowiadali, że o 15 odbędzie się casting i spośród ponad setki dziewczyn zostanie wybrana 30, która przejdzie do dalszego etapu.

Więcej…

 

Hudziec: Podróż przez popiół.

Byliśmy dzisiaj z Natką w Jasinowatej. Właściwie przy okazji i na prośbę “jedniodniówek” z NTV (rosyjska telewizja) wstąpilismy w zgliszcza domu dawno temu zniszczonego przez rakiety ATO. Sciana ognia spaliła go zostawiając tylko mury. A co z ludzmi, którzy w nim żyli, a po których nie ma już śladu. Przeżyli?

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Reklamowa gra przebiegłego prezydenta.

Oglądałem wczoraj 5 czerwca w telewizji ukraińskiej konferencję prasową prezydenta Petra Poroszenki. Król czekolady dosyć żwawo odpowiadał na pytania lojalne ukraińskich dziennikarek lekko flirtując. Na pierwszy rzut oka można było powiedzieć, iż to nie oligarcha chazarski lecz prawdziwy Europejczyk, który nie śpi lecz tylko dba o los własnego narodu.

Więcej…

 

List otwarty do patriotów, narodowców, nacjonalistów oraz organizacji o profilu narodowym.

Drodzy Polacy !

Mając namacalne dowody, iż obecny system ulega degradacji poprzez patologię korupcji, układów towarzysko – politycznych, niewydolności systemowej, inicjator inicjatywy Budujemy Polskie Estado Novo (Nowe Państwo) - Obóz Wielkiej Polski Wydział Narodowo-Radykalny apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli do stworzenia alternatywy na obecny antynarodowy system!

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: X Jubileuszowy Festiwal Muzyki F. Chopina.

«Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel» pisał o Fryderyku Chopinie Cyprian Kamil Norwid. Muzyka chopinowska łączy serca i narody całego świata. Nasza organizacja Towarzystwo Kultury Polskiej «Polonia» od 2005 roku prowadzi w Donbasie Regionalny Festiwal Muzyki F. Chopina. 28-29 maja 2015 roku odbył się X Jubileuszowy Regionalny Festiwal muzyki F. Chopina.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Dzień Martwych Dzieci.

W dniu dzisiejszym obchodzi się Międzynarodowy Dzień Dziecka, nie inaczej jest także w Doniecku. W kilku miejscach odbywają się festyny z karuzelami i atrakcjami dla najmłodszych. Pomimo pochmurnej pogody śmiech słychać w mieście.

Więcej…

 

Piąty numer Magazynu Polonijnego!

W numerze m.in. o panującej w Hiszpanii korupcji, która jest nie tylko Naszą bolączką w Polsce. Ponadto czeka na czytelników kolejna część cyklu o Polskiej Marynarce Wojennej, ostra ocena osób w większości wszystkim znanych, a także inne interesujące artykuły Naszych stałych członków Redakcji.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Rocznica ATO.

Niedawno mineła rocznica rozpoczęcia tzw. operacji antyterrorystycznej. Jest to odpowiedz rządu powołanego w wyniku zamachu stanu, na wolę samostanowienia przez mieszkańców nie tylko Donbasu.

Więcej…

 

Hudziec: Polska “C”.

Pierwsza mapa przedstawia zoobrazowane wynikiwyborów parlamentarnych z 2011 roku. Widzimy na niej, że większość wyborców zagłosowała na PiS w terenach umównie mówiąc na wschód od Wisły. Tzw Polska wschodnia, a więc zgodnie z panującą retoryką Polska konserwatywna, katolicka, a negatywnie mówiąc zaściankowa.

Więcej…