Start

Hudziec: O Donbasie słów kilka.

Poniżej bardzo ładnie wykonany klip ukazujący Donieck do czasu wojny, tylko… kamera zasadniczo nie oddala się od głównej ulicy miasta: Artema. Ścisłe centrum stolicy, a dalej?

Więcej…

 

Lubański: Golgota Donbasu.

Czym jest dla mnie Krzyż? Nie będę o tym opowiadał z pozycji dyktatury pozytywnych emocji. Nie będę malował Jezusa w sportowych spodenkach, zawieszonego ładnie na krzyżu. Bo wyglądał strasznie ubiczowany i przybity do krzyża. Na Chrystusie już nie było żywego miejsca, gdy został ukrzyżowany. To była męka nieludzka.

Więcej…

 

Lubański: Wielki Piątek - modlę się w intencji mojego kiedyś wielkiego Kraju.

Dziś w Wielki Piątek 2015 roku obudziłem się z Bogiem Bolejącym. Jak trudno być Bogiem w tym świecie skażonym grzechem, przemocą i obojętnością. Jak trudno być wiernym Kościoła. Zwłaszcza na wygnaniu z polskiego raju. Mój naród jest szlachetny lecz pogrąża się niekiedy w ciemnościach.

 

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Ciemność i strach w podziemiach (video).

LifeNews odkopał (znalazł) ludzi ze schronu przy kopalni Trudowskaja.Tak jak nam powiedział dowódca z II Republikańskiej, ludzie się rozeszli. Okazuje się, że część jednak boi się wracać na powierzchnię i zwyczajnie zmieniła schron na taki z prądem.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Aresztowanie dwudziestolatki w Mariupolu.

Siły Specjalne “Sokół” przy wsparciu Gwardii Narodowej dokonały w Mariupolu obławy na Nikolasa Hrynieńko podejrzewanego o skuteczny atak na dwóch żołnierzy ATO-wskich oddziałów specjalnych. Nikolasa uznano za na tyle bezpiecznego, aby wykorzystać przeciwko niemu, aż takie siły?

Więcej…

 

Lubański: Orłowa - kobieta, która oparła się Stalinowi.

Prawie tydzień w trybie wyjątkowym patrzę w ukraińskiej telewizji "Inter" rosyjski serial "Orłowa i Aleksandrow". W ogóle nie oglądam seriali, ale na ten rosyjski trafiłem przypadkowo i mnie zainteresował. Orłowa - to była ulubiona aktorka Stalina w okresie lat 30. XX wieku. Aleksandrow - to jej małżonek i reżyser filmowy, w których gwiazdą filmową była Orłowa.

Więcej…

 

Pomoc dla Polaków: Nie czujemy się samotni.

Kolejna pomoc przybyła do naszej organizacji dzięki Stowarzyszeniu Obóz Wielkiej Polski, które zorganizowało zbiórkę publiczną i przekazało zebrane datki na zakup rzeczy niezbędnych dla Polaków mieszkających w Donbasie.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lubański: Cywilizacja żydowska czerwona bądź brunatna.

Na Ukrainie i w Polsce w społeczeństwie nie dochodzi do głosu poczucie grzechu. Rekiny biznesu tworzą swoje reguły życia bez reguł, gdzie zamiast pięści decyduje prawo mamony. Liczy się tylko kasa, a grzechem jest tylko jej brak. Żydowska cywilizacja, która doprowadziła do powstania bolszewizmu małomiasteczkowego w carskiej Rosji, gdzie do władzy dorwał się żydek z ukraińsko-polskiego Berdyczowa Lew Trockij, doprowadziła do morderstw tysięcy Bogu winnych ludzi.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Kiedyś była tutaj wioska.

Kiedyś była tutaj wioska. Była- czas przeszły dokonany. Teraz są niedopalone bale, nieskruszone w pełni mury, cegły wyrzucone siłą uderzenia daleko od swojego muru. Kiedyś mieszkali tutaj ludzie, teraz błąkają się psy - nie sprawiają wrażenia głodnych - co jedzą? Mieszkańcy są jeszcze, prawda- tylko niekompletni: tu ręka, tam nadgryziony kawałek nogi.

Więcej…

 

Maria Pyż-Pakosz: Popularni separatyści.

Polacy. Babcia z pierwszego zdjęcia i uśmiech kobiety która dostała coś do jedzenia. Oto dzisiejsi separatyści. Ten uśmiech, kobieta w chustce, a tym bardziej mężczyźni z Makiejewki, ci co szczęśliwi i stoją obok polskiej flagi,  to tylko i wyłącznie oznaka separatyzmu.

 

Więcej…

 

Lubański: Niedziela palmowa.

Jestem wdzięczny Bogu, iż dziś rano się obudziłem w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 roku. Jak zawsze w niedzielę wybieramy się rodzinnie do kościoła św. Aleksandra w Kijowie. Ta moja wiara katolicka zbliża mnie stale do Polski. Nie wiem kim by się stał bez tej wiary. Jeżeli błądziłem w tym życiu na obcyznie, to błądziłem po polsku.

Więcej…

 

Lubański: Banderowiec konsulem generalnym w Lublinie.

Sekretarz Lwowskiej Rady Miejskiej z ramienia neobanderowskiej opcji "Swoboda" Wasyl Pawluk podał do dymisji od 27 marca br. w związku z tym, iż został mianowany przez MSZ Ukrainy generalnym konsulem Ukrainy w Lublinie.

Więcej…

 

Polacy w Donbasie: Aleksandrówka.

Aleksandrówka jest częścią Dokuczajewska- miasteczko wchłoniete przez robotniczą osadę. Nie trzeba wiele trudu, aby odnależć tutaj ślady polskości. Na wzgorzach znajdują się ulice zamieszkałe w większości przez potomków Polaków zesłanych tutaj po powstaniu styczniowym, oraz w trakcie krwawej likwidacji polskiej autonomii w Związku Radzieckim (1933-1937).

Więcej…

 

Z ostatniej chwili!!! Senat USA zatwierdził wojnę z Rosją?

Biały Dom ma otwarte drzwi do działań wojennych.


Senat USA przeważającą większością głosów zatwierdził rezolucję wzywającą prezydenta Baracka Obamę, aby wysłać śmiercionośną broń na Ukrainę, aby chronić suwerenność w walce z rosyjskimi rebeliantami .Uchwała została zatwierdzona w ostatni poniedziałek stosunkiem głosów 348 za  48 przeciw.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Cieżar wojny spoczywa na... najbiedniejszych.

Na Ukrainie po rewolucji antymafijnej na Majdanie w Kijowie afera goni aferę. Mimo tego, iż "nowa" władza Poroszenki-Jaceniuka za pomocą ministerstwa informacji próbuje zablokować artykuły dziennikarskie wykrywające machinacje mafijne gabinetu ministrów Ukrainy.

Więcej…

 

Lubański: Zawsze byłem pozapaństwowcem.

Może tylko w okresie młodości starałem się zostać nowym i współczesnym człowiekiem, ale nie podobnym do nowego człowieka z moralnego kodeksu budowniczego komunizmu ZSRR. Byłem zawsze poza państwowcem, bo byłem w sercu polskim buntownikiem na Ukrainie.

Więcej…

 

EMIGRANT: PIERWSZY HOLOCAUST - WANDEA.

Nic nie idzie na próżno! - Nigdy!

Franciszek de Charette


Francja dla przeciętnego mieszkańca kojarzy się się z Paryżem, wieżą Eiflla, Polami Elizejskimi i oczywiście z Rewolucją Francuską. Warto zwrócić uwagę na ciemne jej strony. Masowy terror, publiczne egzekucję, walka z Kościołem to mało chwalebne jej karty. Chciałbym napisać o bohaterskim zrywie ludności Wandei przeciw krwiożerczej rewolucji

Więcej…

 

Lubański: Prymitywna muzyka zawładneła Polską.

Od dzieciństwa jestem bardzo uczulony na muzykę. Po muzyce, jakiej słuchają ludzie sądzę o rozwoju lub niedorozwoju społeczeństwa. W miarę możliwości technicznych zawsze słuchałem polskiego radia.

Więcej…

 

Lubański: W życiu wszystkie barwy są pomieszane.

Nie mogę się pozbyć własnych zwątpień, z których próbuję się wyspowiadać. Niczego nie jestem pewny oprócz miłości Pańskiej. Stoję na jednej nodze na pograniczu polsko-ukraińskim. Straż graniczna sprawdza moją wizę na wjazd do raju, który jest iluzją życia. Bo w życiu wszystkie barwy są pomieszane.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Diana przyjechała z Donbasu na Krym.

Maleńka Diana, oraz 22 innych dzieci,które padło ofiarą wojny rozpętanej przez kijowski reżim przeciwko Donbasowi przyjechało na Krym.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Ogień pogranicza.

Paweł Gubarjew: Konstantynówka ukazała możliwość walki na pograniczu ATO


Częściowo zgadzam się. Jednak w Konstantynówce nie doszło do zaplanowanej akcji powstańczej, tam zagrały inne nuty. Wsparcie dla sił noworosyjskich na terenach dawnego obwodu ługańskiego i donieckiego nie jest dla nikogo tajemnicą - żalił się z tego powodu nawet Edward Moskal (mianowany przez Kijów gubernatorem Donieckiego Obwodu).

Więcej…