Start

Tym razem z Madrytu: Uroczystości katyńskie.

Dziś jak w każdą niedzielę, w Madrycie w kościele pod wezwaniem św. Walentego i Kazimierza odbyła się Msza Św. dla Polaków mieszkających w stolicy. Jest to jedna z 3 parafii w stolicy, gdzie Msza Św. odprawiana jest po polsku.

Więcej…

 

Hudziec: Granica przekroczona.

Na Ukrainie nie gloryfikuje się UPA, a jeżeli się gloryfikuje to drobny procent ludności. Może i się gloryfikuje, ale przecież Ukraińcy się wstydzą rzezi wołyńskiej. No może i nie wstydzą, ale to wina Polaków. Poza tym UPA to jedyny mit narodowy Ukraińców, więc czym się ma kierować ich patriotyzm.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Problemy ze spłatą euroobligacji. Banderówka nadal obiecuje.

Banderówka z USA w roli wicepremier i ministra finansów Ukrainy Natalia Jareśko chce za pomocą obiecanek bez pokrycia przedłużyć termin spłaty za ukraińskie euroobligacje zagranicznym bankom. To miliardy USD.

Więcej…

 

Lubański: Agresywana mniejszość niech mnie nie czyta.

Dlaczego w Polsce nie spotykam tylu idiotów, co na facebooku? Chociaż większość moich znajomych, to Polacy rozumni i katolicy, ale agresywna mniejszość, która nie ma oleju w głowie dużo psuje. Tę mniejszość prosibym o nie czytanie moich tekstów poetyckich i politycznych.

Więcej…

 

Hudziec: Miara się przebrała.

Dotychczas z ust komorowskiego płyneły rzeczy, albo bezkompletnego znaczenia, albo wywołujące lekki usmiech, że ktoś tak bezpłciowy pełni tak ważny urząd.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Rada Mniejszości Narodowych Donbasu.

W dniu wczorajszym odbyło się w Doniecku spotkanie organizacyjne pomiędzy Radą Narodowo-Kulturalną Narodowości Doniecczyzny, a Ministerstwem Kultury.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Okres hańby i upokorzenia.

Po uznaniu przez parlament ukraiński bandytów OUN-UPA za bohaterów narodu ukraińskiego z należytymi honorami dla zbrodniarzy, którzy tysiącami mordowali polskie dzieci, kobiety i starców na terytorium II RP, przeżywam tu na Ukrainie jako Polak okres hańby i upokorzenia.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Zdrada Polskiej Racji Stanu.

Uznanie przez parlament ukraiński zbrodniarzy wojennych OUN-UPA za bohaterów ruchu narodowo-wyzwoleńczego Ukrainy 9 kwietnia br. praktycznie w obecności prezydenta RP Bronisława Komorowskiego jest faktycznie zdradą racji stanu polskiego.

Więcej…

 

Czwarty numer Magazynu Polonijnego!

Z wielką przyjemnością oddajemy do rąk czytelników czwarty numer Magazynu Polonijnego. W nowym numerze m.in. o problemie zjawiska eurosieroctwa, wojującym masochiźmie, Katedrze-meczecie w Kordobie, Amerykańskiej wizji świata, Polskiej Marynarce Wojennej międzywojnia oraz kalendarium.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Potrzebne lekarstwa. Są już pierwsze środki.

Dzisiaj przekazałem kolejną partię pieniędzy dla Polaków mieszkających w Donbasie. Środki zostaną wykorzystane w pierwszej kolejności na zakup lekarstw dla osób starszych, co nie będzie takie proste ponieważ apteki zaczynają świecić pustkami. Sprowadzanie z kolei z Rosji wiąże się ze znaczną różnicą w cenach.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Fatalna nominacja pozostała bez echa.

Nie było niestety rozgłosu mojej informacji o mianowanie przez MSZ Ukrainy na konsula generalnego Ukrainy w Lublinie banderowca ze "Swobody" Wasyla Pawluka, do niedawna sekretarza Rady Miejskiej Lwowa. Dla mnie osobiście to był szok, nie bacząc na to, iż jestem przyzwyczajony do różnych idiotyzmów, mieszkając stale na Ukrainie.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: 50 euro na miesiąc a ceny wyższe niż w Warszawie.

Moi Rodacy w Kraju narzekają często na nieznośne życie. Wiem, iż niełatwo jest żyć za mafię wyborczą PO, ale wszystko się poznaje na świecie za pomocą porównania. Czy ktoś w Polsce wyobraża sobie, jak można przeżyć za niecałe 50 euro miesięcznej emerytury, przy cenach artykułów spożywczych większych niż w Warszawie.

Więcej…

 

Narodowy Radykał nr. 2 (21) 2015

Obóz narodowy podkreślał ogromną rolę, jaką odgrywał i powinien odgrywać Kościół w życiu społecznym. Najpełniejszy wyraz dał temu Roman Dmowski w swej pracy: „Kościół, naród i państwo”. Walka o ochronę moralności i ducha narodowego zmuszała narodowców do uznania w Kościele ogromnego autorytetu moralnego i przewodnika duchowego społeczeństwa.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Dzień Uśmiechu. Pomoc dla przedszkola w Makiejewce.

Pierwszy dzień kwietnia to w Noworosji Dzień Usmiechu, na przekór pochmurnej, mglistej aurze wolontariusze pozarządowej organizacji “Podaruj Dobro” odwiedzają makiejewskie rehabilitacyjne przedszkole nr 5 w Makiejewce.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Banderland stawia na Litwinów i Gruzinów.

Gruzini i Litwini coraz bardziej wspierają obecny reżim żydo-banderowski w Kijowie, który ogłosił kolejną reformację kraju. Gruzini i Litwini występują na drugich rolach skorumpowanych totalnie ukraińskich ministerstw. Są pełni entuzjazmu, iż im się uda, co nie udawało się Ukrainie w ciągu prawie 24 lat niepodległości.

Więcej…

 

Lubański: Moja wyspa tonie.

Wciąż pamiętam oglądany dawno film Rosjanina Łungina "Wyspa" ("Остров"). Film ten, który mi pomógł zrozumieć Rosjan, oglądałem w "Oazie" u mego znajomego księdza Adama w Krościenko nad Dunajcem. Teraz wspominam te czasy zimowe nad mroźnym Dunajcem.

Więcej…

 

Baliński: A gdzie tu Polska?

Dla urzędników MSZ, którzy swą tożsamość narodową traktują poważnie, ostatnie ćwierćwiecze to okres, powiedzmy brutalnie, paskudny. Resortem kieruje formacja, której związek z polskością sprowadza się do miejsca zamieszkania, a nawet gorzej piąta kolumna świadomie wchodząca w układ z obcymi na szkodę Rzeczypospolitej.

Więcej…

 

Lisowski: Weźmy sobie firme.

Któż nie chciałby być właścicielem dobrze prosperującej firmy? Własne przedsięwzięcie, dobrze zorganizowane i poprowadzone, może przynosić kokosy. Ale czy na pewno potrzebne są do tego innowacyjne pomysły, znaczące inwestycje i talent biznesowy? No właśnie – słowo „własne” jest tu kluczowe…

Więcej…

 

Lubański: Borusewicz zawsze był przychylny wobec neobanderowców.

"Wybitny" marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz odrzucił propozycję Rady Federacji Rosji o wspólnym potępieniu gloryfikacji zbrodniczej OUN-UPA na Ukrainie, tłumacząc to tym, iż po pierwsze nie chce podpisywać takiego oświadczenia razem z Rosją, a po drugie obecni spadkobiercy banderowskiej OUN-UPA są bardziej łagodni i nie wspierają metod walki swoich przodków.

Więcej…

 

Lubański: Żarcie i seks. Cielec ze złota na stole.

Zastanawiam się dlaczego w tym życiu doczesnym zawsze zwycięża miernota. To bajki, iż dobro na każdym kroku zwycięża zło. Nie Pan Bóg tu jest na pierwszym miejscu, ale mamona, której teraz służy w większym lub mniejszym stopniu ludzkość. Wszystko ma służyć wygodzie ciała i życiu bezmyślnemu.

Więcej…

 

Hudziec: Nadciąga wojna? Hotele już wiedzą?

Odnośnie tych bredni jakie krążą od wczoraj po rosyjskich stronach i niestety po naszych polskich także. Informacja, że wszystkie hotele w Polsce otrzymały polecenie zarezerwowania miejsc, ponieważ  będą w nich lokowani zagraniczni żołnierze jest informacją nie tyle co nieprawdziwą - jest najgłupszym fejkiem z jakim miałem do czynienia.

Więcej…