Start

Prosto z Donbasu: Wieczorem (GDSW Rusicz).

Po ćwiczeniach na poligonie Rusicze udali się jeszcze na własne ćwiczenia strzeleckie. Nie ma przerwy.


Na jakiś czas będzie to ostatnia seria ujęć z działalności Rusiczy, ew. uzupełniana. Trzeba się zająć także innymi kwestiami.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: II Samodzielna Bateria Artylerii.

II Samodzielna Bateria Artylerii wchodząca w skład bataionu Kalmius, jest najlepszą jednostką artyleryjską w armii Donieckiej Republiki Ludowej. Oddział uczestniczy w wojnie od samego początku i zasłynął najwyższą liczbą celnych trafień. “Sanycz” przygotowuje teren dla wejścia piechoty i brał udział w najważniejszych bataliach wojny o niepodległość Donbasu.

Więcej…

 

Obóz Wielkiej Polski: Dziś "Dzień Flagi"!

Przypominamy, że dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone jest między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Lubański: Polacy stracili główny kapitał czyli mózg i kulturę.

Trudno pisać, gdy większość Polaków w Kraju nie interesuje prawda, nie interesuje prawdziwy bieg zdarzeń. Myślą, iż są teraz wolni w demokratycznym państwie - ale jak się mylą moi biedni Polacy. Większego zniewolenia, jak teraz chyba nie było w całej historii Polski, bo w czasach zaborów zniewolenie narodu było jawne, a teraz jest ukryte podstępnie.

 

Więcej…

 

1 maja: zaczerwieni się cały Donieck?

1 maja. Wydawało by się,  że z tej okazji w ludowej republice zaczerwieni się cały Donieck. Wszak to reinkarnacja Związku Radzieckiego i naczelną misją Zacharczenki jest poprowadzenie światowego pożaru rewolucji. Zamiarem towarzysza Trockiego marsz na Indię, przez Polskę może znowu się nie udać.

Więcej…

 

Hudziec: Najazd "Nocnych Wilków".

W uroczystościach w Braniewie upamiętniających 70.rocznicę zakończenia II Wojny Światowej wzieło udział około 500 obywateli Federacji Rosyjskiej w tym kilkuset osobowa delegacja klubu motocyklowego Nocne Wilki.

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Wicepremier Ukrainy z USA skazuje kraj na degradacje!

Jak to już przewidziałem reformy państwa ukraińskiego po Majdanie kijowskim i obaleniu mafii donieckiej prezydenta Janukowycza schodzą na psy. Wicepremier i minister finansów Ukrainy banderówka z USA Natalia Jareśko oświadczyła publicznie, iż reformować gospodarczo ten kraj prawie niemożliwie, bo to kraj ludzi biednych.

Więcej…

 

Jak serbski czetnik bronił Polaków przed bandami UPA. Historia likwidacji kwatery UPA we wsi Szołomyja.

Dragan Mihajlo Sotirović (1913-1987) serbski czetnik ps. "Draza", wielki bohater dwóch narodów - polskiego i serbskiego walczył o wolność Polaków. Od wczesnej młodości związał się z armią, do której wstąpił w 1931 r. Trzy lata później został dowódcą plutonu, a w 1938 r. dowódcą kompanii łączności.

Więcej…

 

Katowice: OWP jedynym środowiskiem narodowym na katyńskim marszu pamięci służb mundurowych.

Dnia 15 kwietnia w Katowicach OWP Dzielnica Śląska wzięło udział w marszu służb mundurowych upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej oraz wszystkich funkcjonariuszy polskich służb, którzy po 17 września trafili do obozów na terenie ówczesnego ZSRR.


Marsz został zorganizowany z inicjatywy katowickiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939. Z uwagi na to, że uroczystości rozpoczynały się o godzinie 11, obowiązki zawodowe nie pozwoliły wielu zainteresowanym osobom wziąć udziału.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Elblag24: Komu przeszkadzała tablica pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej?

Tablica upamiętniająca ofiary Rzezi Wołyńskiej znikła z cmentarza komunalnego przy ul. Agrykola, ponieważ…nie było zgody na jej postawienie. Nasz Czytelnik pyta więc – czy była odpowiednia zgoda na postawienie tablicy ku pamięci 96 ofiar katastrofy samolotu Tu-154?

Więcej…

 

Hudziec: Wojna ofensywna (foto + video).

Pobudka o piątej rano, skrzypiące nienaciągnięte sprężyny łózek dają znak pobudki. W budynku zajmowanym przez żołnierzy Rusiczy jest ciepło, bardzo ciepło- wielkie podziękowania dla sąsiadów, którzy podarowują węgiel.

Więcej…

 

Prosto z Donbasu: Coraz więcej bezzałogowców!

Coraz więcej bezzałogowców nad naszym niebem. Na zachodnich rubieżach przelot dronów poprzedził silny ostrzał miejsca niedaleko gdzie stacjonowała brygada szturmowa- czołgi,BMP, BTR-y.

Więcej…

 

Lubański: Żydzi kolaborują z mordercami swoich przodków!

Jak to stało się możliwie, iż władze żydowskie, które tropią wszędzie nazistów hitlerowskich, pojednali się z najgorszą odmianą nazizmu - banderyzmem na sumieniu którego są tysiące zamordowanych w czasie II wojny światowej Żydów.

Więcej…

 

Ferch: Dokąd my zmierzamy? Pytania na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć.

Każdy inteligentny Polak, powinien sobie zadać pytanie pt. w oparciu o co nasz nieszczęśliwy kraj i teoretyczne państwo ma się rozwijać?


Jak wiadomo Polska została wyczyszczona z majątku narodowego i przemysłu
strategicznego.

Więcej…

 

Lubański: Wysyp idiotów.

Chyba na świecie już dawno był raj, gdyby nie było tak mnóstwo idiotów różnej maści - czerwonych, brunatnych i tych tęczowych. Jadę dziś późno wieczór na zachód do Lwowa, który już nie jest tym Lwowem podobnym do Wiednia lub Pragi.

Więcej…

 

V Marsz Katyński w Krakowie.

Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.


Czytaj 0 komentarzy... >>

Więcej…

 

Wieści z Kijowa: Książki Buziny zakazane w Banderlandzie!

W "demokratycznym" Kijowie żydobanderii zostały zakazane wszystkie książki znanego historyka i publicysty ukraińskiego Olesia Buziny, który został zabity w kwietniu przez nieznanych killerów politycznych, bo był antybanderowcem i występował przeciwko reżimowi oligarchii, która zarabia grube pieniądze na kradzieżach, machinacjach i wojnie na Donbasie.

Więcej…

 

Lubański: Schetyna nie widzi banderyzmu na Ukrainie.

Minister MSZ RP Schetyna, który nie jest najmądrzejszym znawcą polityki międzynarodowej, ale przyjaznym nazizmowi ukraińskiemu - oświadczył kłamliwie, iż na Ukrainie nie ma problemu z odrodzeniem banderyzmu. Aby to sprostować mogę opublikować setki materiałów świadczących o rewanżu nazizmu ukraińskiemu tj. banderyzmu.

Więcej…

 

CoGdzieKiedy Asker Bærum usunięte z facebooka!

Z przykroscia informuje, ze profil Cogdziekiedy Asker Bærum zostal trwale usuniety przez FB.

Więcej…

 

Lubański: Cerkiew ukraińska sprzyja rozwojowi diabła!

Najbardziej aktywnym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi ideologii nazizmu ukraińskiego spod znaku OUN-UPA i jego gloryfikacji na Ukrainie jest Kościół greckokatolicki i Cerkiew prawosławna kijowskiego patriarchatu.

Więcej…

 

Lubański: Szedł bez strachu, pochodził z kozackiego rodu!

Jakoś bardzo smutno mi w dniu pogrzebu człowieka prawdy i honoru Ukrainy publicysty Olesia Buziny. Pochodził z kozackiego rodu i nie potrafił tchórzliwie kłamać, jak to robią miliony niewolników mafii oligarchicznej na Ukrainie. Ten człowiek odwagi cywilnej potrafił iść do końca bez strachu wierny prawdzie.

Więcej…